War Horse (2011)

Loading...

War Horse (2011)

7679
146 min
Viti: 2011 Cilësia: HD

Përshkrimi

Kali i Luftës: Nga regjisori legjendar Steven Spielberg, vjen një film kandidat për 6 çmime Oskar dhe 39 çmime të tjera kinematografike. Në prag të Luftës së Parë Botërore, Alberti një djalë i ri krijon një miqësi të veçantë me kalin e tij, Xhoi. Por kur lufta i detyron të ndahen dhe Xhoi blihet për t’u përdorur në beteja, udhëtimi i tij i jashtëzakonshëm do të prekë dhe ndryshojë jetën e kujtdo që e takon.