Twilight (2008)

Loading...

Twilight (2008)

9884
Viti: 2008 Cilësia: HD IMDb: 5.2

Bella Suan ka qenë gjithmonë paksa ndryshe nga të tjerët. S’ka qenë kurrë nga ata që ndjekin turmën. Kur mamaja e saj rimartohet dhe Bella zgjedh të jetojë me babain e saj në qytezën e vogël të Forksit ku bie vazhdimisht shi, nuk pret që të ndryshojë ndonjë gjë e madhe. Por ja që gjërat ndryshojnë kur ajo njihet me bukuroshin misterioz dhe magjepsës Eduard Kallen. Eduardi me të vërtetë nuk është si djemtë e tjerë. Ai është vampir, por sido që të jetë ajo nuk ka frikë prej tij. Drithërimat fillojnë kur një vampir i ri e gjen sfiduese ta kthejë Bellën në pre për gjakun e saj të parezistueshëm.